A napokban hagyta el a nyomdát a Hírlap-Könyvek huszadik darabja, Muhi Sándor "Szatmári szobrok, emléktáblák" című kötete. A városismertető jellegű írást Bura László tanár úr méltatta, és közreműködött András Gyula színművész.
Muhi Sándor legújabb könyvének bemutatójára december 3-án, péntek délután került sor a Szatmárnémeti Északi Színház Szivárványtermében. A rendezvényt András Gyula színművész Kovács András Ferenc "Szatmárnémeti képsorok" című versének szavalatával nyitotta meg, ezt követően pedig Ilonczai Gyöngyi, a Szatmári Magyar Hírlap főszerkesztője szólt az egybegyűltekhez.
Ilonczai elmondta: ezt a kis szellemi műhelyt Szilágyi Ferenc lapigazgatónak köszönheti a szatmári közösség, és örvendetes, hogy a jubileumi kiadást Muhi Sándor tanár úr újabb kötete érte meg.
A szerzőt korábbi művei ösztönözték arra, hogy fókuszáljon a szobrokra és emléktáblákra, és ezáltal mint a közösség tagja tovább viszi a régi szatmári közösség értékrendjét - mondta Bura László tanár úr. Véleménye szerint a szobrok és emléktáblák kapcsán történelmet is mond a szerző, ugyanakkor a szülőföld szeretete egyéni véleménynyilvánításra ösztönzi.
Vannak dolgok amelyek el-elgondolkodtatnak a szobrok és emléktáblák állításának kapcsán. Például kik döntik el, hogy kinek, mikor és hol állítunk szobrot?
A könyv méltatása után maga a szerző mondott „védőbeszédet" folytatva Bura László gondolatmenetét. Muhi Sándor a legkedvesebb kötetei közé azok tartoznak, amelyek Szatmár képzőművészeti életével foglalkoznak. A „Szatmári szobrok, emléktáblák" című kötet megírására az késztette, hogy segítsen abban, hogy a városunkat közelebbről is megismerjük, „A kötet egy műkritikai alkotás, amelynek írásakor arra törekedtem, hogy minden mondata igaz legyen, bizonyítható legyen. Az már az olvasó magánügye, hogy hasznos -e ez az igazság, vagy sem." - mondta el Muhi.
A könyv 16 lejért a Nord Libris Kft. könyvesboltjaiban vásárolható meg.